eTasku
eTasku ja Briox ovat yhteistyössä toteuttaneet integraation kirjanpitoaineiston siirtämiseksi ohjelmistojen välillä. Asiakkaan eTaskuun lisäämät tositteet ja matkalaskut on nyt siis mahdollista siirtää rajapintoja pitkin suoraan Brioxiin. Siirron yhteydessä siirtyvät tositteiden, tositenippujen ja matkalaskujen tiliöintitiedot sekä kuvatiedostot.
Käyttöönotto
1. Aktivoi Brioxin rajapinta: eTaskussa. Mikäli tarvitset apua, katso myös eTaskun tukiartikkeli tästä tai ota yhteyttä asiakaspalvelu@etasku.fi / 02 480 841 76
2. Aseta Brioxin autentikointiavain ja yritysnumero eTaskun asiakasasetuksiin.
(eTasku → Asiakasasetukset → Ohjelmistointegraatiot → Briox API)
Autentikointiavaimen saat luotua itsellesi Brioxissa täältä:
Hallinta - Käyttäjät ->
Valitse Ulkoiset sovellukset/Integroinnit → aktivoi eTasku → valitse Luo Tunnus → kopioi Autentikointiavain
Autentikointiavaimen saat luotua toiminnolla Luo tunnus.
Asiakasnumeron taas löydät Brioxista alareunasta avattuasi Oma tili -valikon oikeasta reunasta.
3. Tiliöi ja hyväksy kuitit eTaskussa
Lisätietoa ja ohjeita tositteiden käsittelystä löydät alla näkyvästä linkistä, joka ohjaa sinut ohjesivuillemme. Tutustuthan myös kohtaan ''Automaattinen tiliöintiehdotus'', joka käytännössä helpottaa tiliöintiprosessia entisestään.
4. Vie tiliöinnit Brioxiin kirjanpitotositteiksi
Kommentit
0 kommenttia
Kirjaudu sisään jättääksesi kommentin.